Madman's paradise

I mostly reblog what i think is cool on my dashboard. Not sure what to write so I'll talk about myself. Male from Pennsylvania 'merica. I like fandoms. I obsess over Doctor Who, Sherlock, Supernatural, some animes and Homestuck. I play the sports. So yeah.



1 2 3 4 5 »

lilpetrabbit:

a few days ago bf told me that a couple years ago when he played counterstrike he would respond to dudes getting angry and aggressive and hostile by saying “a kissaroo from me to you” in a slightly goofy friendly voice sort of like the voice you’d associate with a dog muppet.  he said they would absolutely lose their shit every time, insisting things like “i dont want a kissaroo from you!  only tall blonde girls!”.  they always said kissaroo.  i cant stop thinking about this

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 10,203 notes

dildovanhouten:

we were protesting about water charges in Ireland this week

image

he looks so proud

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 6,366 notes
wow-lovelylovely:

imperfectlyperfectme0010:

fog-of-lost-souls:

I THOUGHT THIS WAS GONNA BE BUBBLES OR A DANDELION OR SOMETHING

Ohhhh my gooddddnnnesss yasssss!!!

I thought it was the cow thing, GOTTA REBLOG

wow-lovelylovely:

imperfectlyperfectme0010:

fog-of-lost-souls:

I THOUGHT THIS WAS GONNA BE BUBBLES OR A DANDELION OR SOMETHING

Ohhhh my gooddddnnnesss yasssss!!!

I thought it was the cow thing, GOTTA REBLOG

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 98,862 notes
1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 485,362 notes
pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 123,801 notes
1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 257,767 notes

breadmaakesyoufat:

breadmaakesyoufat:

one time when i was 14, i pretended i was sick so i could stay home from school, i pretended i couldn’t talk, and i pretended to have a really sore throat, turned out my mum was really convinced and worried, so she took me to the hospital, i was very shocked when the doctor actually found out i had laryngitis. the next day i couldn’t talk and had a sore throat, oh irony, art thou a bitch.

image

stay home from school. save your own life.

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 37,874 notes

lindsaychrist:

doing a math question on a multiple choice test and getting an answer that isnt even listed as one of the choices

image

1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 324,169 notes
1 hour ago on October 21st, 2014 | J | 40,949 notes

deancasheadcanons:

i guess i’m doing a series of these 

8 hours ago on October 21st, 2014 | J | 13,401 notes